back

Уряд оновив порядок списання з балансу багатоквартирних будинків

12-11-2021 14:13

 

Уряд вніс зміни до процедури списання з балансу підприємств, установ, організацій багатоквартирних будинків, у яких розташовані приміщення приватної та інших форм власності. Відповідний проєкт постанови, розроблений Мінрегіоном, прийнято 10 листопада на засіданні Уряду.

Цим документом розширюється коло установ та організацій, які включають в себе поняття балансоутримувач, уточнюється механізм списання, а також розширюються права об’єднання співвласників багатоквартирного будинку під час процедури списання.

Зазначимо, що підставою для списання є наявність у будинку приміщень приватної форми власності – приватизованих квартир, вбудованих приміщень магазинів чи офісів тощо.

Ініціатором списання може виступати:

  • балансоутримувач, який визначає, чи наявні у будинку приміщення приватної власності (може це здійснювати за допомогою інформації з державного реєстру нерухомості);
  • приватний власник чи власники приміщень шляхом звернення до балансоутримувача про початок процедури списання з балансу (процедура має бути розпочата у 10 денний термін з дня отримання повідомлення власників).

Про початок процедури списання балансоутримувач приймає розпорядчий документ.

Балансоутримувач затверджує склад комісії у складі не менше 5 осіб (представники балансоутримувача, ЖЕКу, управителя та співвласників). Комісія проводить огляд для визначення технічного стану будинку та складає акт, який потім подається балансоутримувачу. Процедура вважається завершеною після погодження акту про списання.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Уряд затвердив новий Порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та нерухомого майна.

 

За інформацією з вебсайту Мінрегіону