back

Як економити електричну енергію: практичні поради

21-05-2024 16:45

 

З початку повномасштабного вторгнення рф однією з основних цілей ворога стала наша енергетична система. Регулярні удари по об’єктам електрозабезпечення призвели до виникнення дефіциту потужності в об’єднаній енергетичній системі України та застосування графіків відключення електричної енергії. Відтак мільйони українців змушені були перебувати без світла по шість, а то й більше годин на добу.

Обстріли енергетичної інфраструктури продовжуються і зараз. У таких умовах кожен кіловат зекономленої електроенергії має велике значення. Економне споживання електроенергії стає не лише питанням економії грошей, але й питанням національної безпеки.

При правильному підході до використання електричної енергії можна досягнути від 10 до 30% її заощадження. Для цього варто запам'ятати основні способи економії:

 1. Раціональне використання електроприладів:
 • Вимикайте електроприлади, коли вони не використовуються. Це стосується не лише освітлення, але й побутової техніки, комп’ютерів та зарядних пристроїв.
 • Використовуйте електроприлади з високим класом енергоефективності (А++ і вище). Хоча вони можуть бути дорожчими, але їх використання значно знижує споживання електроенергії.
 1. Оптимізація освітлення:
 • Встановіть енергоефективні світлодіодні лампи замість ламп розжарювання або люмінесцентних ламп. Вони споживають на 75-80% менше електроенергії.
 • Використовуйте природне освітлення максимально можливо. Відкривайте штори та жалюзі, щоб денне світло могло проникати у приміщення.
 • Використовуйте локальне освітлення там, де це можливо, замість загального освітлення всього приміщення.
 1. Побутова техніка:
 • Використовуйте пральні та посудомийні машини на повному завантаженні. Це дозволяє зменшити кількість циклів використання та заощадити електроенергію.
 • Вибирайте режими економного прання та миття посуду.
 • Регулярно обслуговуйте побутову техніку, щоб забезпечити її ефективну роботу.

Використання енергоефективного обладнання та розумне використання ресурсів допоможе не лише знизити витрати, але й сприяти стабільності енергосистеми країни. Кожен внесок, навіть найменший, є важливим у спільній боротьбі за енергонезалежність та стійкість.